Anneler Günü

Alibeyköy’e Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gelmesi
27 Eylül 2017
Huzur Toplantısı
27 Eylül 2017
Alibeyköy’e Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gelmesi
27 Eylül 2017
Anneler Günü Kuaför
29 Eylül 2017

ANNE BAŞA TAÇ İMİŞ, HER DERDE İLAÇ İMİŞ!..

Başkan Genç, yapılan etkinlikte tüm Annelerin gününü kutladı.

Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç,  Anneler Günü sebebiyle Belediye Konferans salonunda 2 bin bayanın katıldığı Anneler Günü etkinliğine katıldı. Burada Bütün Annelerin Anneler Gününü Kutlayan Başkan Genç şunları söyledi;  Burada bütün annelere güller takdim edeceğiz. Anneye hürmet her şeyin başıdır. İnsanoğlunun var oluşundan bu güne dek anneler hep başımızın tacı olmuştur.  Peygamber efendimiz annelerin önemine değinmiş ve “ Ana gibi yar, Vatan gibi diyar olmaz, Analarımız dertlerimizin devası, yaralarımızın ilacı, Cennet annelerin ayakları altındadır,  Yine atalarımız “Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar, Anne başa taç imiş, her derde ilaç imiş.. Peygamber efendimizin annenin önemini vurgularken  3 duanın  müstecab olduğunu bunlar;

  • Peygamberin ümmetine duası
  • Annenin evladına duası
  • Hocanın talebesine duası

Bizim en büyük şansımız Müslüman anne ve babadan dünyaya gelmiş olmamız.  Keşke bütün annelerin yüzleri gülebilse” dedi.

Günün önemine istinaden Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Kervancı, Kişisel Gelişim uzmanı Oğuz Saygın birer konuşma yaptı. Etkinliğe katılan Başkan Genç’e sürpriz yapan bayanlar, Başkan Ahmet Genç’in annesi İfakat Genç’i kürsüye davet etti. Başkan Genç Annesinin elini öptü ve İfakat hanımla birlikte  ve bütün bayanlara çiçek takdim etti.

Programda yılın annesi seçilen Şehit Eşi, Güler Apaydın, İki Özürlü annesi, Sevgi Külekçi, Beş çocuk annesi Ayşe Eraslan’a çiçek ve şilt takdim edildi.