Atilla Koç

Armutlu Seminer 2006
29 Eylül 2017
Başbakan Alibeyköy’de
29 Eylül 2017
Aşure
2 Ekim 2017
Bakan Atilla Koç – Kitap Fuarı Açılış Müze Ziyaret Nisan 2006
28 Eylül 2017

13 .EYÜP SULTAN KİTAP VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ BAŞLADI

Açılış Kurdelesini Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un yaptığı Kitap ve Kültür fuarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Eyüp Belediyesi’nin 13. sünü düzenlediği Kitap ve Kültür Şenliği Fuarı Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç,  Büyükşehir Belediye Meclis Başkanı İdris Güllüce, Eyüp İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Kamu Kurum yetkilileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı. Açılış öncesi bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, hoşgörü ve barışın, sevgi ve kardeşliğin en güzel yaşandığı Ramazan ayında herkesin istifade edebileceği 13. Kitap ve Kültür Şenliğini düzenlendiğini kaydetti. Başkan Genç konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan ayında da ziyaretçilerimize Kültürel etkinliklerimizle akıllarını, sıcak yemeklerimizle midelerini, manevi ortamla da kalplerini doldurmayı hedefliyoruz. Ramazan ayında ilçemize bereket geldi. On binlerce vatandaşı ilçemizde misafir edeceğiz. Yüz yirmi bin vatandaşımıza iftar vereceğiz. Kültürel etkinliklerimiz, kitap fuarımız, eski örf ve adetlerin canlanması Eyüp’e ayrı bir güzellik kattı. Ayrıca Kanal 7 televizyonundan iftar ve sahurda yapılan  canlı yayınlarla dünyanın dört bir yanında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızı Eyüp’ümüzü görme tanıma fırsatı buluyor. Bunun yanında On beş bin aileye erzak, bin beş yüz aileye kömür, yardımlarına başladık. Yine giyecek ve eşya yardımlarımız devam ediyor” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’ta vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada Kitapların hayatımızdaki önemine değindi. Bilenle bilmeyenin bir olamayacağını belirten Bakan Koç Ramazan ayında kültürel yayınlardan herkesin faydalanması gerektiğinin altını çizdi. Açılış ile birlikte vatandaşlar kitap fuarına büyük ilgi gösterdi. Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç’te stantlar ve yayınlar ile ilgili Bakan Koç’a bilgiler verdi. Ardından Eyüp Nezih Eldem Şehir Müzesini ziyaret eden Bakan Koç’a Başkan Genç Eyüp Sultan gravürü takdim etti.