Cumhuriyet Coşkusu

Çöpü Adam Ediyoruz
29 Eylül 2017
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Spor Salonu Eylül 2006
29 Eylül 2017

ONURLA KORUYORUZ, GURURLA TAŞIYORUZ

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 82. yılı Eyüp stadında Mülki amirler, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla şölen havasında kutlandı.

Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç Cumhuriyetimizin kuruluşunun 82. yılını coşku içinde kutladıklarını belirterek şunları söyledi; “Türk milleti olarak milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerimize bağlılığımızı sürdürerek, Cumhuriyetimizi geleceğe, aydınlık yarınlara taşımak bizim borcumuzdur.
Türkiye Cumhuriyeti, bugün çağdaş, demokratik, laik ve güçlü bir dünya devletinin adıdır. Din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan laiklik, demokrasiyi, adaleti teminat altına alan hukuk devleti, Cumhuriyet’in temel taşıdır.” dedi.
Başkan Genç ayrıca Cumhuriyetin en önemli hedefinin eğitim ve öğretim olduğunu ifade ederek, gençlere şöyle seslendi: ”Gençler: Cumhuriyet’in emaneti omuzlarınızdadır. Bu değeri onurla koruyun, gururla taşıyın. Cumhuriyetimizi yüceltmek için çok çalışmak, çok üretmek gerekir. Bu bilinçle daha iyiye, daha güzele, daha yükseğe ulaşmak istiyorsak çalışın, çalışın, çalışın” dedi.

29 Ekim coşkusu öğrencilerin söylediği şiirler ve tören geçişinin ardından vatandaşların coşkulu tezahüratlarıyla sona erdi.