İstanbul Göz Hastanesi

İsmek 2005-2006 Açılış
2 Ekim 2017
Kadir Gecesi 2006
30 Eylül 2017

GÖZ DOKTORLARI CANLI CERRAHİ UYGULAMASINDA BULUŞTU..

İstanbul ve Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan göz doktorları, göz hastalıklarında gelinen son noktaları görmek için İstanbul Göz Hastanesinin düzenlediği canlı cerrahi günlerinde buluştu.

Hastane içerisinde yapılan cerrahi operasyonlar doktorlara canlı yayın eşliğinde barkovizyondan izlettirildi.

Yapılan ameliyatlar esnasında doktorlar, görüntülü sistemle ameliyatı yapan doktora soru sorma imkanı buldular.

Katarakt, Şaşılık, Görme kusuru, Glakom, Retina, Excımer laser, IOL Master gibi  göz hastalıklarının teşhis ve tedavisindeki son yenilikler Canlı Cerrahi Uygulamasıyla doktorlara tanıtıldı.

Canlı cerrahi uygulamasına katılan doktorlar, teknolojide gelinen son noktayı yapılan ameliyatlarla görme şansına sahip oldular. Zaman zaman  ameliyatı yapan doktor ile konuk doktorlar, uygulama konusunda  fikir alışverişinde bulundular.

Canlı cerrahi günlerine ev sahipliği yapan İstanbul Göz Hastanesi genel koordinatörü Zafer Türkmen, canlı cerrahi günlerinin ilkini gerçekleştirdiklerinden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Zafer Türkmen ayrıca canlı cerrahi günlerinin bundan sonra her yıl İstanbul Göz Hastanesinde yapılacağının müjdesini verdi.

Zafer Türkmen, önümüzdeki yıl yapılacak canlı cerrahi günlerinde yurtdışındaki tanınmış yabancı göz doktorlarını da İstanbul’a davet edeceklerini söyledi.