Necip Fazıl Mezarı Başında Anıldı

Müslüman Ülkelerde Kadın
1 Ekim 2017
Nevruz 2006
1 Ekim 2017
Mustafa Baş Düğün Feshane
2 Ekim 2017
Nevruz
2 Ekim 2017

ŞAİRLERİN SULTANI MEZARI BAŞINDA ANILDI

Ustad Necip Fazıl Kısakürek vefatının 23. yıldönümünde mezarı başında anıldı. Eyüp Belediyesi öncülüğünde yapılan anma programına, Eyüp Mülki amirleri, İlim yayma Cemiyeti yetkilileri, Dernek temsilcileri, Eğitimci yazarlar, sohbetlerinde bulunmuş talebeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Eyüp Belediyesi Kültür Müdürü İrfan Çalışan Ustad Necip Fazıl’ın hayatı ve şiirlerinin yer aldığı sunumla başlayan anma programında Eğitimci yazarlar, Dernek ve Cemiyet yetkilileri birer konuşma yaptı. Belediye Başkanı Ahmet Genç’te Ustad Necip Fazıl’ın fikirleriyle, kitaplarıyla gelecek nesillere ışık tuttuğunu belirtti. Onun miras bıraktığı eserlere sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Başkan Genç, insanların manevi değerlerini ve benliğini ancak onun kitaplarında bulabileceğini söyledi. Necip Fazıl’ı sevenlerin, onu yalnız bırakmadığını da dile getiren Başkan Genç, “Gelecek nesillere onun fikirlerini aşılamalıyız ve anlatmalıyız. Düşünce ve eserleriyle kültür hayatımıza verdiği büyük hizmet, diğer tüm yönlerini bile geride bırakacak üstünlüktedir. Sultan-üş Şuara, Şairlerin Sultanı’nı vefatının 23. yılında rahmetle anıyoruz” dedi.

Ardından Öğrenciler Necip Fazıl’ın şiirlerini okudu. Öğrencilerin hınca hınç doldurduğu anma programı okunan Kuran’ı Kerim ve edilen dualarla son buldu.