Oguz Canpolat Lisesi Açılışı

Öğretmenlere Moral Yemeği 2007
1 Ekim 2017
Oğuzcan Polat Lisesi
1 Ekim 2017

 Arsa Eyüp Belediyesinden, Okul hayırsever işadamı Emin Canpolat’tan…

Oğuz Canpolat Lisesi Hayırlı Olsun!..

 Arsasını Eyüp Belediyesinin tahsis ettiği hayırsever İşadamı Emin Canpolat’ın vefat eden oğlu adına Eyüp Silahtar’da yaptırdığı Oğuz Canpolat Lisesi törenle açıldı.

Törene İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Milli Eğitim Müsteşarı Necati Bilici, İstanbul Valisi Muammer Güler, İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Eyüp Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Ahmet Genç, İlçe Mülki Amirleri, Canpolat ailesi, öğrenci, öğretmen ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından törende sırasıyla vefat eden Oğuz Canpolat’ın abisi Vehbi Canpolat, İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu birer konuşma yaptı. Vehbi Canpolat, yaptırdıkları bu okulla kardeşi Oğuz Canpolat’ın ismini ölümsüzleştirdiklerini ve eğitim camiasına hizmet etmekten mutlu olduklarını dile getirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer’de eğitime hizmet eden Canpolat ailesine teşekkür etti. Vali Muammer Güler ise  Canpolat ailesine teşekkür ederken, Okul yapımının yanı sıra İstanbul’da arsa sıkıntısı çektiklerini dile getirdi. Arsayı eğitime tahsis eden Başkan Ahmet Genç’e teşekkür eden Vali Güler, İstanbul’a 200 devlet desteği, 180 de hayırsever işadamların yardımı ile 380 okul yapımı için protokol imzaladıklarını, 380 okulun da toplam 3600 derslikten oluştuğunu ifade etti. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’da Hükümet olarak en büyük yatırımı eğitime yaptıklarını dile getirerek, yurdumuzun en ucunda bulunan Hakkari’de dahi okullarda bilgisayarlı fen laboratuarı oluşturduklarını belirtti. Okul yapımının yanı sıra arsa konusunda özellikle İstanbul’da sıkıntı çektiklerini belirten Bakan Aksu, Arsayı okul yapımı için tahsis eden Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç’e teşekkür etti. Oğuz Canpolat Lisesinde, misafir öğrenci olarak okuyan Silahtar İ.Ö.Okulu öğrencilerini de onure eden Bakan Aksu; “ Bende okul dönemimde hep misafir öğrenci oldum. Okulumuz tamir ve tadilattaydı. Liseli abi ve ablalarınız sizlere en güzel ev sahipliğini yapacaktır” dedi. Öğrencilerden büyük alkış alan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu konuşmasının son bölümünde de Canpolat Ailesine şükranlarını sundu.

Mehteran gösterileriyle tam bir şölen havasında geçen açılış, kurdela kesimi ve öğrencilerin protokole yaptıkları coşkulu tezahüratla son buldu.