Ramazan 2004

Proje Başarı Ödülü
2 Ekim 2017
Ramazan 2005 – Kadir Gecesi
2 Ekim 2017

RAMAZAN BAYRAMINIZ  KUTLU OLSUN!..

Evveli  rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayını geride bıraktık.

Ramazan-ı Şerif; Hayatımızda yardımlaşmayı, başkalarına karşı sabrı ve anlayışı, kul olma zevkini, ibadet ve taatımızın yaygınlaşmasını sağlar. Bu ayın bereketinden istifade edenlere ne mutlu!..

Değerli dostlar, sizlere farklı bir ramazan yaşatmak için gayret ettik. Ramazan ayı boyunca çadırımızda ortalama her gün 4000-4500 kişiye  iftar verdik.  3-4 çeşit mönümüzle  ilçemize gelen misafirlerimizi ve sizleri çadırlarımızda ağırladık. Bizlere bu manevi hazzı yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Bunun yanında fakir ailelerimizin evlerini ziyaret ederek  arkadaşlarımızla beraber iftarlar açtık, onların ihtiyaçlarını giderdik. İlçemizde yoksul vatandaşlarımızı bugüne  kadar yalnız bırakmadık. Bundan sonra da yardımlarımıza devam edeceğiz. Bunun yanında  aş evlerimizde her gün  1000 kişiye sıcak yemek verdik. Yine yoksul ailelere yakacak ve kömür yardımı yaptık. Yaklaşık 8000 bin aileye erzak ve gıda yardımı yaptık, ücretsiz ilaç ve doktorla sağlık hizmeti sunduk. Fakir öğrencilerimize burs verdik. Kısacası sizlerin sağlığı, huzuru, sevinci bizim mutluluğumuz oldu.

Bunun yanında ramazan çadırımızda sohbetler, musiki konserleri verildi. 11. kitap ve kültür şenliği ve etkinlikleri çerçevesinde,  tasavvuf müziği konserleri, çocuk oyunları, mehter konserleri, şiirler, semazen gösterileri yapıldı. Eyüp Belediyesi olarak, öz kültürümüzü yaşatmak için elimizden gelenin fazlasını yapma gayreti içinde olduk.

Bu arada  bayramın 2. günü belediyemizde sizleri bayramlaşmak için bekliyor olacağım. Bizim kapımız herkese açık, çünkü biz gücümüzü sizlerden alıyoruz.

Değerli dostlar, Bir ramazan ayını daha geride bıraktık. Bizim hizmetlerimiz hergün  artarak devam ediyor. Allah bizleri daha nice ramazanlara kavuşturmayı nasip etsin.

Bu vesile ile Ramazan bayramınızı kutlar, sağlıklı , mutlu, huzurlu günler dilerim.

Ahmet GENÇ

Belediye Başkanı